
- понеділок, 4 листопада 2024 р.
04 листопада 2024 року відбувся захист педагогічної практики студентів 4 курсу кафедри історії та культури української мови. На захисті були присутніми стейкхолдери ОПП «Середня освіта (Українська мова та література)» О. Щербань – учитель-методист Кам’янського ліцею Кам’янецької громади Чернівецької області та Т. Марченко – вчитель-методист, вчитель української мови та літератури Чернівецького ліцею № 5 «Оріяна», завідувачка кафедри Н. Колесник, керівники практики від кафедри І. Грималовський, І. Гуцуляк, Н. Попович, студентки 401 групи.
Педагогічна практика дала можливість студенткам переконатися у правильності вибору ОПП. Під час захисту присутні намагалися з’ясувати: що означає бути вчителем, що означає бути хорошим вчителем, чи легко бути вчителем, що приносить задоволення в цій професії, як знайти підхід до сучасних дітей.
До вашої уваги міркування наших студенток:
«Бути вчителем української мови – це підтримувати національну самобутність, прививати любов і повагу до рідної мови та культивувати її як важливу частину особистості кожного українця. Я буду вчителем тому, що хочу стати провідником у світ української мови та літератури, збагачувати розум і душі учнів» (Юлія Савечко).
«Бути вчителем української мови – це означає формувати національну свідомість учня, просвітлювати дитячі душі та нести мальовничий світ у всі сфери людського життя. Я б хотіла спробувати себе у вчительській діяльності, але не впевнена, що хочу присвятити цьому все своє життя» (Ірина Сливчук).
«Бути вчителем української мови та літератури – це нести відповідальність за свідомість учнів бути громадянами своєї країни, спілкуватися вільно рідною мовою та розумітися на законах мови, доцільно їх використовувати під час висловлення думки. Що стосується літератури – це свідомо аналізувати твір, розуміти його важливість та період, коли він був написаний. Власне вчитель української мови та літератури – це провідник, який веде в країну знань. Я буду вчителем, оскільки хочу бути дотичною до формування учня як особистості» (Ірина Романюк).
«Вчитель української мови та літератури – це провідник у світ слова, який допоможе відчути душу мови й розкрити красу та багатогранність рідного слова і мови. На практиці я відчула всі ті тонкощі і труднощі роботи вчителя, але все-таки хочу спробувати попрацювати за фахом і остаточно зрозуміти, чи можу я бути тим «провідником», «вогником», який запалить любов до слова» (Марія Швайко).